ממסי>>חמש סיבות שבגללן כדאי לכם לבקר בוורשה עם הילדים

חמש סיבות שבגללן כדאי לכם לבקר בוורשה עם הילדים

חמש סיבות שבגללן כדאי לכם לבקר בוורשה עם הילדים

29.4.18

עד לפני זמן לא רב כל כך, צירוף המילים "ורשה עם הילדים" נשמע בלתי הגיוני בעליל. בשנים האחרונות לעומת זאת, למרבה ההפתעה, ורשה ממצבת את עצמה כאחד היעדים האטרקטיביים ביותר לחופשה עם הילדים. נראה כי מדובר במגמה שהתחילה עת אותם נערים שביקרו בעיר במסגרת המסע לפולין, החליטו לחזור אליה עם ילדיהם, מספר עשורים מאוחר יותר.

היום כבר ברור כי בנוסף לפן החינוכי ובנוסף לשרידי העבר המפואר של יהדות פולין, ניתן לחוות גם ורשה אחרת, שכן בירת פולין בורכה בשפע של אטרקציות המתאימות לכל המשפחה. אם כך, ללא הקדמות מיותרות, הרשו לנו להציג בפניכם את חמשת הסיבות שבגללן ורשה עם הילדים היא כבר לא קונספט מופרך בשום צורה או אופן.

 

גן החיות של ורשה

רוב המבקרים במקום ודאי לא יודעים זאת, אך במלחמת העולם השנייה הוחבאו בגן החיות המפורסם של ורשה 150 יהודים על ידי מנהלי המקום, בני הזוג יאן ואנטוניה ז'בינסקי שקיבלו אחרי המלחמה את אות חסידי אומות העולם על פועלם. זאת לאחר שכל החיות חוסלו על ידי הנאצים עם הגיעם לגן החיות והמקום שימש לגידול חזירים בלבד.

כיום בגן החיות של ורשה חיים יותר מ-4000 בעלי חיים, המייצגים יותר מ- 500 מינים שונים. בין השאר ניתן להתרשם בו ממספר אטרקציות מיוחדות במינן כמו לדוגמא אקווריום הכרישים הענק, בית ההיפופוטמים ובית הקופים.

מרכז (מוזיאון) קופרניקוס למדע

מרכז קופרניקוס למדע הוא בין האטרקציות המיוחדות ביותר, המתאימות לא רק עבור ילדים, אלא גם עבור מבוגרים חובבי מדע. מדובר במוזיאון אינטראקטיבי החושף בפני המבקרים הרבים הנוהרים אליו מדי שנה תופעות פיזיקליות מרתקות בדרכים מקוריות ומעניינות. בנוסף לתערוכות האינטראקטיביות הייחודיות, יוכלו הקטנים ליהנות גם ממגוון פעילויות, מבחר סדנאות ומופעים רבים לבני כל הגילאים, הנעים על הגבול הלא תמיד ברור בין מדע לאמנות.

מוזיאון התחבורה ומוזיאון הצבא הפולני

אין ילד אחד שלא יתלהב מהמוזיאון המופלא הזה, המחזיק באוסף מרשים ביותר של כלי רכב עתיקים. בין היתר ניתן להתרשם במקום מרכבי מלחמה פולניים עתיקים וכן מרכבים שבהם נהגו אישים מפורסמים כמו סטלין למשל. בנוסף במקום ניתן ליהנות מתערוכה מרשימה של אופנועים ואפילו אופניים עתיקים.

מוזיאון הצבא הפולני הוא מוזיאון מלהיב לא פחות, שיצית את דמיונו של כל זב חוטם ממוצע. המוזיאון הוקם בשנת 1920 וניתן ללמוד בו על ההיסטוריה של הצבא הפולני. בתערוכה הפנימית מוצגת ההיסטוריה של הצבא הפולני החל מהמאה העשירית ועד למלחמת העולם השנייה ואילו בתערוכה החיצונית מוצגים כלי רכב משוריינים, תותחים אותנטיים ואפילו מטוסי קרב.

אוכל, קדימה אוכל!

אם אתם מודאגים שמא בוורשה פשוט לא יהיה לקטנים שלכם מה לאכול, הרשו לנו להרגיע אתכם. כמתבקש מיעד תיירותי המזמן שפע של אטרקציות למשפחות עם ילדים, ורשה מציעה מגוון קולינרי מרשים, המתאים לבני כל הגילאים. כמו כן קחו בחשבון שבני העיר מודעים היטב לתדמית הלא מחמיאה במיוחד של הקולינריה המקומית ולפיכך עושים כל שביכולתם כדי לנפץ את התדמית המשמימה.

בוורשה תמצאו למשל את רשת הפיצריות המצוינת Pizza Eataliano, את אימפריית השוקולד והמתוקים E.Wedel שנוסדה בשנת 1852, את המסעדה הצ'כית U szwejka, המושלמת עבור אלו שלא יכולים בלי השניצל שלהם ואפילו מספר מסעדות כשרות המגישות מנות מקומיות מסורתיות כמו מסעדת גליל או מסעדות כשרות המציעות אוכל ישראלי כמו בית קפה תל אביב, שבה תוכלו אפילו להזמין חומוס.

תגובות
אין מוצרים בעגלת הקניות