ממסי>>שלוש סיבות שבגינן אסור להתפשר על האיכות כשקונים סט מזוודות

שלוש סיבות שבגינן אסור להתפשר על האיכות כשקונים סט מזוודות

שלוש סיבות שבגינן אסור להתפשר על האיכות כשקונים סט מזוודות

15.4.18

המגמה הכללית בתחומים רבים של התעשייה המודרנית, היא לייצר מוצרים שיסיימו את תפקידם תוך פרק זמן קצוב. מדיניות זו נקראת "התיישנות מתוכננת" ומטרתה להגדיל את הצריכה. לא מדובר רק במוצרים מאיכות ירודה, אלא גם במוצרים איכותיים במיוחד. זאת כיוון שהאיכות לא תמיד נמדדת ברמת העמידות בפני שיני הזמן. מחשב נייד לצורך העניין, יכול להיחשב כאיכותי במיוחד אם הוא מאופיין ביכולת עיבוד מרשימה, אך אין זה מן הנמנע שכבר תוך שנתיים של שימוש לא אינטנסיבי במיוחד, יתחיל "לקרטע" ולחשב את קצו לאחור.

בתחום המזוודות לעומת זאת, מדובר במציאות שונה לגמרי. גם בעולם המזוודות ישנם יצרנים שלא מאמינים בכך שהמזוודות שלכם אמורות לשרת אתכם לאורך זמן רב, אך מה שמגדיר מזוודה איכותית הוא בין היתר החוזק שלה ודרגת העמידות שלה בפני חבלות מכניות ובלאי טבעי. במאמר שלפניכם נפרט אודות שלוש הסיבות החשובות ביותר בגינן אסור להתפשר על האיכות כשקונים סט מזוודות וכן נזכיר כמה דברים כלליים שיש לשים לב אליהם כשרוכשים סט מזוודות.

כי סט צריך להישאר סט

איכות גבוהה מבטיחה לכם שהסט לא יסבול מאובדן של מזוודה או שתיים במהלך השנים. אם לדוגמה מדובר בסט של שלוש מזוודות כחולות בעלות עיצוב דומה, אין דבר שיפגע יותר באחידות של הסט מכך שבעקבות נזק בלתי הפיך לאחת המזוודות, היא תוחלף אחר כבוד במזוודה בעלת גוון ועיצוב שונים מהשתיים האחרות. למעשה מדובר בחתירה תחת הרעיון של הסט ואם לוקחים בחשבון שאחת או יותר מהמזוודות צפויה לפרוש לגמלאות בפח הזבל העירוני תוך לא יותר מדי זמן מהקנייה, אין באמת צורך להשקיע בסט מזוודות. מזוודות בדרגת איכות גבוהה, ימשיכו להתנהל כקבוצה מגובשת לאורך שנים רבות.

המזוודות לא צריכות להוות גיבוי זו לזו

ישנם רבים הרוכשים סט מזוודות מתוך מחשבה על כך שאם יקרה נזק לאחת המזוודות, ישמשו האחרות כגיבוי. זאת כיוון שברוב המוחלט של המקרים, רכישה של סט עדיפה מבחינה כספית על פני רכישה של מספר מזוודות באופן פרטני. מדובר בתפישה שגויה מן היסוד, שכן לרוב הבלאי ממנו תסבול מזוודה אחת, יהיה אחיד גם ביתר המזוודות, שיוצרו באותו מפעל. הכוונה היא לכך שאם הרוכסן באחת המזוודות יתקלקל והריפוד יסבול מקרעים באחת המזוודות תוך מספר חודשי שימוש, אל לכם להניח שמצבה של מזוודה אחרת בסט, יהיה טוב יותר לאחר תקופת שימוש דומה.  

אחידות לאורך זמן

סט מזוודות איכותי הוא כזה שלא סובל מנזקים הקשורים לתנאי מזג האוויר, פגיעות מכניות או שיני הזמן. לעומת זאת מזוודות שאינן איכותיות, נוטות לסבול תוך זמן קצר מאוד משינויים בצבע, קילופים של הציפוי החיצוני ושאר מרעין בישין. הפגיעה באחידות בין המזוודות המרכיבות את הסט, פוגעת בנראות שלו. מעבר לכך שכשהקשר הוויזואלי בין המזוודות נחלש והרבה יותר קשה להתביית עליהן במסוע המזוודות או בכל מקום אחר הדורש זיהוי מהיר (מזוודות תואמות מסייעות לאתר את בני המשפחה בקלות בשדה התעופה למשל), הרי שמדובר שמזוודות פגומות פירושן התנהלות לא נוחה בשדה התעופה ובטיול כולו, כבודה שמגיעה ליעדה פגומה, מאבק תמידי ברוכסנים שידעו ימים יפים יותר, ובקיצור – על הזול משלמים ביוקר.

סט מזוודות איכותי ישרת אתכם לאורך שנים רבות בעשרות ואף במאות נסיעות לחו"ל ובארץ, מבלי שיסבול מצבעים דהויים, סדקים בציפוי או כל נזק אחר שיוביל לפגיעה באחידות שבין המזוודות בסט או בתפקודן.

נקודות שצריך לשים אליהן לב כשקונים סט מזוודות

  • הקפידו להתאים בין המזוודות המרכיבות את הסט לבין הצרכים שלכם: ישנם למשל סטים המורכבים משלוש מזוודות, שיכולים להתאים כמו כפפה ליד עבור זוג הורים וילד קטן, אחרים כוללים ארבע ואפילו חמש מזוודות וישנם המורכבים משלוש מזוודות ושני תיקי יד. בדרך כלל סט בסיסי הכולל שלוש מזוודות בגדלים שונים, הוא כל מה שנחוץ.
  • חשוב לשים לב לזה שלפחות אחת מהמזוודות תוכל לעלות אתכם למטוס. לצורך כך יש לוודא שאחת מהמזוודות לפחות עומדת בתקנים של רוב חברות התעופה מבחינת הממדים שלה.
  • שימו לב לכך שכל המזוודות יצוידו במנעול TSA אינטגרלי העומד בתקן האמריקאי. גם אם אחת מהמזוודות בסט מצוידת במנעול האיכותי, אין זה מעיד בהכרח על יתר המזוודות בסט וחשוב להיות מודעים לכך.
  • אם הסט עתיד לשרת מספר נפשות, טוב תעשו אם תבררו מראש האם אכן העיצוב של המזוודות מוצא חן בעיני כל הנוסעים שעתידים לעשות בהן שימוש.
  • מעבר לכל הכתוב לעיל, מובן שרוב מה שרלוונטי לרכישה של מזווה בודדת, רלוונטי גם לסט של מזוודות, כמו קלות המשקל, חוזק המזוודה, תאים לשליפה מהירה של מסמכים, אחריות למשך עשר שנים לכל הפחות ועוד.

לכל המזוודות הקשיחות באתר

לכל המזוודות הרכות באתר

תגובות
אין מוצרים בעגלת הקניות