מה אסור להעלות למטוס?

מה אסור להעלות למטוס?

15.4.18

ההתרגשות הרבה לקראת הטיסה הקרבה, גורמת לכולנו לא אחת "לאבד את הראש". ישנם כאלו המגלים לתדהמתם ביום הטיסה שהדרכון שלהם לא בתוקף, אחרים נזכרים ברגע האחרון ששכחו לארוז את המתנות שקנו למארחים שלהם במדינת היעד וכמובן שתמיד יש את האומלל התורן שפשוט השאיר את אחת המזוודות שלו במונית שהביאה אותו לשדה התעופה.

את הצרות האלו אנחנו לא יכולים למנוע, אבל המומחים של ממסי בהחלט יכולים להכין אתכם לקראת הטיסה בצורה טובה יותר, על ידי מענה על אחת השאלות השכיחות ביותר הנשאלות סמוך לטיסה – מה אסור להעלות למטוס? מוכנים? הנה אנחנו ממריאים.

חומרים אסורים וחפצים המוגדרים כמסוכנים:

  •         קוטלי עשבים, קוטלי חרקים, חומרים המכילים נגיפים חיים או כל רעל וחומר מדבק אחר
  •         תיק מנהלים המצויד במנגנון אזעקה
  •         חומרים הגורמים לגירוי, חומרים פוגעים או חומרים ממוגנטים
  •         חומרים מחמצנים כמו למשל מי חמצן ואבקות הלבנה
  •         חומרים רדיו-אקטיביים למיניהם
  •         חומרים דליקים מוצקים או נוזליים
  •         תחמושת (לרבות כדורים ריקים), חומרי נפץ מכל הסוגים, פיקות כדורי אקדח וזיקוקים
  •         חומרים מאכלים שונים כמו לדוגמה חומרי בסיס, חומצות, פריטים הכוללים כספית או סוללות מופעלות בתא רטוב
  •         גזים דחוסים כמו לדוגמה מכלי חמצן לצלילה תת מימית, חנקן נוזלי ועוד

כמובן שניתן לשלוח פריטים שונים מהרשימה מעלה בתור מטען אווירי כל עוד הם ארוזים לפי תקנות המטען האווירי. במקרים מסוימים יינתן היתר מיוחד להעלאת פריטים מסוימים למטוס. כך למשל אדם הסובל ממחלת ריאות הנזקק לבלון חמצן, יוכל להעלות את בלון החמצן למטוס, בהינתן אישור מיוחד.

נוזלים בכבודת היד

בנוגע להעלאת נוזלים לטיסה בכבודת היד, חשוב לדעת כי המודל שהונהג במדינות האיחוד האירופי ובארצות הברית אומץ ברוב שדות התעופה בעולם. יחד עם זאת, ישנם הבדלים מסוימים במדיניות בין טיסות היוצאות מיעדים שונים.

לפי הכללים המתייחסים להעלאת נוזלים בטיסות של חברת אל על לצורך העניין, נפח אריזת הפריט שמכיל נוזלים לא תעלה על 100 מ"ל, על כל הפריטים להיות ארוזים במרוכז בשקית פלסטיק בנפח של ליטר אחד לכל היותר (בעלת רב סגר) וכל נוסע רשאי לשאת שקית אחת בלבד (לרכישת בקבוקים בתקן עליה למטוס לחץ כאן).

רק כדי לסבר את האוזן בנוגע להבדלים במדיניות בין מדינות שונות בעולם, נציין כי למשל בטיסות פנימיות בסין, ניתן לקחת עד ליטר אחד בלבד של נוזלים למטוס ואילו את בקבוקי האלכוהול יש לשלוח עם הכבודה לבטן המטוס. לעומת זאת בטיסות המשך מסין, ניתן לקחת רכישות שבוצעו בחנויות פטורות ממכס בשדה התעופה, כל עוד זוכרים לשמור את קבלת הרכישה כמובן.

גם כשמדובר בטיסות היוצאות ממדינות האיחוד האירופי, תוכלו להעלות למטוס אך ורק מוצרים פטורים ממכס באריזה חתומה שנרכשו בשדות התעופה של מדינות האיחוד, כשבנוסף תידרשו להציג את הקבלה שניתנה לכם במעמד הרכישה. כל מוצר שלא יעמוד בדרישות האלו, יוחרם.

לסיכום

לשאלה "מה אסור להעלות למטוס?" ישנן לא מעט תשובות, המשתנות בהתאם למדינה ממנה אתם ממריאים ולחברת התעופה שלכם. כמובן שישנם פריטים מסוימים האסורים בכל חברת תעופה באשר היא וכן ייתכן מאוד שבנסיבות המתאימות תורשו להעלות פריטים מסוימים בהצגת אישור מיוחד ולכן מומלץ ביותר לברר באופן נקודתי מספר ימים לפני הטיסה מול חברת התעופה שלכם, מה היא המדיניות הרלוונטית אליה בנוגע לפריטים שאתם לא בטוחים לגביהם.

בהצלחה ושתהיה לכם טיסה נעימה ובטוחה!

תגובות
אין מוצרים בעגלת הקניות