הדרך לטיול המושלם מתחילה בייעוץ מסלולים בממסי

הדרך לטיול המושלם מתחילה בייעוץ מסלולים בממסי

26.4.18

מחבר המאמר: ד”ר יהושע רוטין, יועץ מסלולי טיולים בממסי תיירות בשיתוף אהוד גבריאלי

ייעוץ מסלולי טיולים לחו״ל הוא אחד השירותים שממסי תיירות גאה במיוחד להעניק ללקוחותיה והוא בין המוצלחים שבהם. האפשרות לשבת מול יועץ מנוסה, לתכנן את הטיול עליו אתם חולמים ולקבל עצות שיהפכו את הטיול לכיפי, שלם וכלכלי יותר זמינה בכל אחד מהסניפים שלנו.

גם בעידן שבו נדמה שכל המידע זמין אונליין, יועץ טיולים מנוסה יידע לעשות סדר באוקיינוס האינפורמציה המבלבלת והסותרת המצויה ברשת, ויעזור לכם לנווט את דרככם אל הטיול המוצלח ביותר.

כך תבטיחו פגישת ייעוץ מועילה

כדי להפיק את המקסימום מפגישת הייעוץ, היועץ חייב לדעת מי הם הנוסעים ומהם רצונותיהם ומטרותיהם, בכדי להתאים את מסלול הטיול ביעד שבחרו, ואשר אליו הוא מומחה.

כדאי לדעת כי לעיתוי היעוץ יש חשיבות רבה בכל הקשור להשגת מטרות המטיילים. נכון, רבים נוטים להחליט על יציאה לחו”ל בטווח זמן קצר טרם היציאה אך יש מדינות ואתרים הדורשים תכנון מוקדם וזאת עקב מיעוט מקומות הלינה. באיסלנד, לדוגמא, מספר חדרי האירוח קטן עד כדי כך, שבקיץ מסיבים כיתות לימוד לחדרי אירוח. ביפן בעונות שיא התיירות (מרץ אפריל – בפריחת הדובדבן, ואוקטובר נובמבר – בתקופת השלכת); בהרי הרוקי’ס הקנדיים ואפילו בפארקים גדולים במערב ארצות הברית רצוי להזמין מקומות לינה לפחות חצי שנה טרם הגעה. מדינות אחרות בהם היקף חדרי המלון והאירוח עומד בקושי בביקוש בחודשי הקיץ הם סקוטלנד ונורבגיה והדבר נכון גם לגבי ערים כמו ניו יורק, פריז, לונדון ובוסטון.

במידה ואתם מתכננים לבקר באחת המדינות או הערים שצוינו לעיל, הגיעו ליעוץ בטווח זמן גדול ככל האפשר, אפילו יותר מחצי שנה לפני הנסיעה – כך תדעו מראש היכן מומלץ להזמין מקומות לינה, ללא צורך בפשרות כמו האילוץ לנסוע מרחקים גדולים למקום הלינה וגם כדי שלא תאלצו לשלם על בתי מלון יקרים שישארו כנראה זמינים אחרונים.

מה יועץ המסלולים צריך לדעת על הטיול שלכם?

  1. מועדי הטיסות (במיוחד זמני הנחיתה ביעד וההמראה ממנו חזרה ארצה). ידיעת זמני הגעה וחזרה חשובים לידיעת יתרת הזמן במהלך ימי הטיסות ובחירת היעדים המתאימים בימים אלו. בכל הקשור לטיסות שאינן נקבעות על פי אילוצים מוכתבים מראש, במיוחד טיסות פנים במדינות גדולות כמו ארצות הברית, רצוי להזמין טיסות אלה רק אחרי פגישת הייעוץ.
  2. מקומות הלינה שנקבעו מראש ו/או הוזמנו, התאריכים ושמות האתרים בהם הנוסעים קבעו פעילויות המחייבות הגעה בזמנים קשיחים.
  3. כתובת יחידת הנופש (לדוגמה: RCI). כדאי לדעת שהשם של יחידת נופש אינו הכתובת שלה. חשוב להגיע עם כתובת מלאה ומדויקת של המקום (כולל – שם היישוב) בו נצבת יחידת הנופש. באותה מידה גם שם פארק מגורים כמו פארקים בהם לנים בהולנד, אינו מהווה כתובת.
  4. מגבלות פיזיות של נוסעים הן בהליכה והן אחרות כדי שמראש יוצעו על ידי היועץ אתרים המתאימים לנוסעים.
  5. גילאי בני הנוער והילדים המצטרפים לטיול במטרה להתאים את מטרות הטיול  והאתרים בהם יבקרו, לכולם. התאמה כזו חשובה לדוגמה במקרה של ילדים צעירים המבקשים לבקר בפרקי שעשועים אתגריים נוסח Six Flags.
  6. מגבלות הקשורות באורח החיים כמו הימנעות מנסיעה בשבתות וחגים.

במהלך פגישת היעוץ יציין היועץ את זמני הנסיעה הצפויים בין האתרים. אל תופתעו אם תגלו חוסר התאמה בין הזמנים שהיועץ ידבר עליהם לבין אלה שתמצאו בבגוגל מפות ו/או זמני הנסיעות המופיעים על מפות AAA ודומיהן. שירותי המפות מציינים זמנים בהתבסס על נוסחה מתמטית – מרחק הדרך בין שני אתרים חלקי מהירות מקסימלית מותרת – ואינם מתייחסים לחיים האמיתיים, לצרכי אנוש מינימאליים, לאפשרות של מזג אוויר גשום, למחסור בנתיבי נסיעה כמו בכבישי נורבגיה, לעגלות הנעות על כבישים במדינות לא מפותחות (לדוגמה רומניה) ועוד…

נוסעים המחליטים לבצע את הטיול בקרוואן המכונה גם “אוטו-בית”, מתבקשים להדגיש זאת מראש בפני היועץ, כדי שיוכל לתאם את לוחות הזמנים בטיול על פי מהירויות הנסיעה של הקרוואנים שהם איטיים יותר מזה של רכב פרטי. היועץ חייב להתחשב גם בזמני ההתארגנות בעת מסירת הקרוואן ו/או החזרתו בשני היבטים: ההיבט הראשון הוא מקום מסירת ו/או החזרת הקרוואן שברוב המקרים יהיה מרוחק משדה התעופה, ולכן על המגיע ליעוץ להביא עימו את הכתובת המדויקת של אתר הוצאת הקרוואן וגם של אתר החזרתו. ההיבט השני הוא זמן לימוד השימוש וההפעלה של הקרוואן, זיוודו ובדיקתו ומעבר לכך, רצוי להקצות זמן לרכישת מוצרי מזון בקרבת המקום בו הקרוואן יימסר.

לכל אחד מיועצי הנסיעות של ממסי תיירות עשרות שנות ניסיון וכולם מצויידים בידע ובכלים לבנות לכם את מסלול הטיול המושלם. להרשמה לשירות>>>

תגובות
אין מוצרים בעגלת הקניות