טיסה עם תינוק – כל מה שצריך לדעת לפני שממריאים

טיסה עם תינוק – כל מה שצריך לדעת לפני שממריאים

9.4.18

טיסה עם תינוק לא נשמעת כמו חוויה מושכת. הציוד שצריך להיסחב איתו, כאבי האוזניים בהמראות ובנחיתות, ההאכלות, הבכי- כל אלו יכולים להרתיע גם הורים מנוסים. בפועל, היערכות מתאימה מראש יכולה להפוך את הטיסה המשותפת להתנסות חיובית עבור כל הצדדים המעורבים (אתם, התינוק והנוסעים האחרים). ליקטנו כמה טיפים שיסייעו לכם להגיע לשם ובחזרה שמחים וטובי לב + רשימת ציוד מפורטת. הדקו חגורות, אנחנו ממריאים!

הכנות

כל הורה משופשף יודע, כי יציאה עם תינוק מהבית, אפילו לסבתא או לקניון, מצריכה היערכות מראש. הדבר נכון על אחת כמה וכמה כשמדובר בטיול אל מעבר לים. שלב ההכנות מתחיל למעשה בהזמנת כרטיסי הטיסה. לחברות תעופה שונות, מגבלות שונות בכל האמור לטיסות עם תינוקות. באל על, למשל, תינוק בן פחות משבוע יוכל לטוס רק עם אישור מיוחד מרופא החברה, והעריסה שהחברה מספקת מיועדת לתינוקות עד גיל 9 חודשים. בחברת התעופה Ryanair מפרגנים להורים תיק במשקל של עד 5 ק״ג עם ציוד לתינוק, זאת בנוסף לתיק העליה למטוס.

יידעו את סוכן הנסיעות שלכם כי אתם עומדים לטוס עם תינוק וציינו את גילו המדוייק, אם אתם מזמינים טיסה באופן עצמאי, הקפידו לבדוק את ההנחיות לטיסה עם ילדים. בקשו פירוט מלא של כל מה שחברת התעופה מאפשרת בעת טיסה עם תינוק ובידקו – האם יש אפשרות להזמין עריסה? במידה ולא, בררו האם ניתן להזמין מושבים בשורה הראשונה שם תוכלו לפרוס שמיכות על הרצפה ולהשכיב את הילד לישון, האם יש בתא השירותים משטח החתלה? האם ניתן לבקש לחמם אוכל אצל הדיילות? עירכו לעצמכם רשימת שאלות ודאגו לקבל את התשובות הנחוצות לכם.

אריזה 

שלא כמו בתקופת הרווקות הפוחזת שלכם, כשטסים עם תינוק אי אפשר לזרוק כמה פריטים למזוודה 4 שעות לפני היציאה לנתב״ג ולקוות לטוב. פנו לעצמכם זמן כשבוע לפני הטיסה, עירכו רשימה מסודרת ופרטו בה את כל מה שהבייבי שלכם יזדקק לו באוויר. אל תזניחו אף פרט, גם לא את הטרוויאלי ביותר. ברגע שהרשימה מוכנה אתם יכולים לגשת לעבודה: לכבס, לרכוש פריטים חסרים ולארוז.

רשימת הציוד המתומצתת

לנוחיותכם, ערכנו כאן רשימת ציוד מתומצתת לטיסה עם תינוק:

 • דרכונים (גם עבור התינוק)
 • לתינוקות שאינם יונקים: תמ"ל, בקבוקים, מברשות ניקוי וסינרים
 • חיתולים
 • מגבונים לחים
 • משחת החתלה
 • מגבת קטנה
 • סטים של בגדים להחלפה לפי משך הטיסה
 • מוצצים ומחזיקים למוצצים
 • מנשא
 • עגלה וכיסוי אטום למים עבור העגלה
 • צעצועים אהובים
 • שמיכה חמה
 • מד חום ומשככי כאבים

שכחנו משהו? ספרו לנו בפייסבוק!

ועוד טיפ קטן: במידה וילדכם ניזון אך ורק מתמ"ל, אל תשכחו לברר מראש האם בארץ היעד מוכרים את אותה פורמולה בדיוק והיכן. במידה והמזון אינו נמכר שם פנו עבורו מקום במזוודה.

אז מה לקחת?

החתלה – חיתולים (אל תקמצו, אתם לא רוצים להיתקע באוויר בלי), משחות, מגבונים, משטח החתלה ושקיות ייעודיות עבור החיתולים המשומשים. מלבד משטח ההחתלה וחיתולי הטטרה מומלץ להצטייד במגבת קטנה.

ביגוד – מומלץ להלביש את התינוק בבגדים שקל לכם לתפעל במהירות, שנוח לכפתר להלביש או להפשיט. חשוב לקחת בגדים חמים, גם אם טסים בקיץ, כי לא פעם קר במטוס וכמובן יש להצטייד בחליפת בגדים אחת או יותר להחלפה (תלוי במשך הטיסה).

אוכל – למי שמניקה את תינוקה נמליץ לא לשכוח את מסתור ההנקה, למי שמאכילים את ילדיהם בתמ"ל נמליץ למדוד כמויות ולהכין בקבוקים וכלי שטיפה מראש.

שימו לב, נהלי הבטיחות בנמלי התעופה אוסרים להעלות לטיסות נוזלים בבקבוקים של יותר מ-100 מ״ל, כך שכדאי לקחת זאת בחשבון במידה ותכננתם להביא מרקים או מזונות נוזליים אחרים למטוס.

שונות – צעצועים שהקטנצ׳יק קשור אליהם במיוחד (עדיף כאלו שלא מרעישים), מוצצים ואת השמיכה שלו מהבית.

ניידות

בכל הקשור לטיולונים ועגלות, המדיניות משתנה מחברת תעופה אחת לשניה. בחלק מהחברות תצטרכו למסור את העגלה במעמד הצ׳ק אין ביחד עם שאר המזוודות שלכם. חברות אחרות ירשו לכם להגיע עם העגלה ממש כמעט עד המטוס ואז תאלצו להיפרד ממנה. כך או כך אל תשכחו להצטייד בכיסוי אטום למים עבור הטיולון, אחרת תקבלו אותו מטונף בחזרה. כמו כן, הצמדת תג עם כל פרטיכם לטיולון גם היא פרקטיקה חכמה למקרה והטיולון לא ינחת איתכם בארץ היעד. עבור הטיסה עצמה מומלץ להצטייד במנשא, כך תוכלו לצעוד עם התינוק שלכם במעברים כשידיכם חופשיות. במידה והבייבי שלכם לא רגיל להתנייד במנשא, רצוי להתחיל את האימונים הרבה לפני הטיסה.

שינוי לחץ

בעת המראה ונחיתה נוצר חוסר איזון בין האוויר שמסביב לאוזן לבין האוויר בתוך האוזן – מכאן נובעת תחושת הלחץ שמוכרת לכל מי שטסים. כדי לנסות להקל את התסמינים, מומלץ להניק או להשקות את התינוק מבקבוק בזמן ההמראה והנחיתה. פעולת הבליעה מסייעת להשוואת לחצים אשר בתורה מקלה על הכאב. אפשר לשקול גם להצטייד בסירופ אקומלי כדי להקל על תינוק שסובל במיוחד, אך ממולץ להתייעץ עם רופא לפני כן. אם התמזל מזלכם והתינוק ישן בעת ההמראה או הנחיתה, הניחו לו לישון.

טיסה נעימה!

תגובות
אין מוצרים בעגלת הקניות