ממסי>>גם למזוודות שלכם מגיע ניקיון פסח

גם למזוודות שלכם מגיע ניקיון פסח

גם למזוודות שלכם מגיע ניקיון פסח

15.4.19

שמירה על ניקיון המזוודות לא רק יתרום לתוחלת חיים ארוכה יותר אלא גם ימנע ריחות לא נעימים שעשויים לדבוק בבגדים. כך תעשו זאת נכון.

המטבח כבר ערוך לכבוד ארוחת ערב החג, כל חדרי השינה עברו ניקיון יסודי ואפילו הספקתם לבצע החלפת משמרות בין בגדי החורף לבגדי הקיץ. אבל רגע לפני שתטפחו לעצמכם על השכם, הרשו לנו לשאול קטנה: האם דאגתם לנקות גם את המזוודות שלכם?

אמנם המזוודות נמצאות בשימוש בעיקר כשאנחנו יוצאים לחופשה, אך גם בזמן שהן לא נמצאות בשימוש, הן עשויות להינזק כתוצאה מגורמים כאלה ואחרים. אם מתחשק לכם לפנק גם את המזוודות שלכם לכבוד חג האביב, הגעתם למקום הנכון. במאמר שלפניכם קיבצנו עבורכם מספר טיפים שיתרמו רבות לאיכות ותוחלת החיים של המזוודת שלכם.

צריכים מזוודה חדשה? קליק לקטלוג המלא של ממסי

רוקנו כיסים מחפצים

הצעד הראשון שיש לעשות כשבאים לנקות מזוודה באופן יסודי, הוא לבדוק את כל הכיסים של המזוודה ולוודא שהיא ריקה לחלוטין (בתקווה שלא תגלו כי שאריות הכריך מהטיסה האחרונה נשכחו באחד הכיסים). רוב הסיכויים שהמזוודה שלכם ריקה לחלוטין אך לא אחת כשחוזרים מחופשה בחו”ל, פריטים כאלו ואחרים מצליחים לחמוק מעינינו העייפות שרק רוצות להיעצם לכמה שעות טובות אחרי הטיסה המתישה. כשהמזוודה ריקה לחלוטין, נתקו ממנה את כל האלמנטים שניתן לנתק כמו בטנה, כיסים פנימיים וכיו”ב וכבסו אותם.

  • ייהרג ובל יעבור – חשוב ביותר לקרוא בעיון את ההנחיות שמתייחסות לכביסה הכתובות על התווית הפנימית ולכבס את האלמנטים הניתקים אך ורק בהתאם להנחיות.

ושאבתם אבק בששון

כשהמזוודה ריקה, פתחו אותה לרווחה ושאבו ממנה אבק באמצעות שואב האבק שלכם. יתכן מאוד שתופתעו לגלות כמה אבק, חול, פירורים ולכלוך ניתן לשאוב ממזוודה שלא עברה ניקיון יסודי מעולם…

לאחר מכן, כשהחלק הפנימי של המזוודה נקי, יש להסיר את הלכלוך היבש שהתקשה על החלק החיצוני של המזוודה באמצעות מברשת מתאימה (בשלב הראשון יש לוודא באזור נסתר שהמברשת לא גסה מדי כדי שלא לגרום לנזק נרחב). לאחר שהסרתם את הלכלוך היבש, ניתן להמשיך לנקות את המזוודה עם חומרים המתאימים לסוג המזוודה. כך לדוגמה מזוודה פלסטית קשיחה ניתן גם לנקות באמצעות מגבונים לחים בלבד אך מזוודות מעור יש להקפיד לנקות אך ורק עם תכשירי ניקוי ייעודיים לעור.

  • ייהרג ובל יעבור – אין להקל ראש בבחירת חומרי הניקוי כשמנקים את המזוודה מבחוץ. זאת כיוון ששימוש בתכשיר לא מתאים עלול לגרום לנזקים חמורים. כך לדוגמה מזוודות אלומיניום מומלץ לנקות עם מים פושרים בלבד שכן חלק לא מבוטל מתכשירי הניקוי עשויים להותיר כתמים.

נפטרים מריחות לא נעימים

אם המזוודה שלכם לא מריחה טוב במיוחד, חשוב שתאווררו אותה ליום או יומיים כשהיא פתוחה וכשכל הכיסים שלה פתוחים אף הם. כמו כן ניתן להשתמש בפחם פעיל לספיחת ריחות לא נעימים ומעבר לכך, כשהמזוודה לא נמצאת בשימוש, מומלץ להניח בתוכה שקיק בד עם שברי סבון. למעשה גם כשהמזוודה נמצאת בשימוש ניתן ואף מומלץ להניח בין הבגדים הארוזים בה, שברי סבון או דפים ריחניים (דפי מרכך של מייבש כביסה).

  • ייהרג ובל יעבור – ישנם רבים הנוהגים דרך קבע לאפסן במזוודות שלהם בגדים שלא נמצאים בשימוש יומיומי וכך לחסוך מקום בארון. אם גם אתם נוהגים לשמור בגדים במזוודה, הקפידו להכניס אותם אך ורק כשהם יבשים לחלוטין ומריחים נהדר.

להתראות בנופש הבא

כדי למנוע הצטברות של אבק או שריטות על המזוודה כשהיא לא נמצאת בשימוש, הכניסו אותה לתוך שקית אשפה איכותית המתאימה למידותיה. אם יש לכם מזוודה גדולה במיוחד, נצלו את החלל שלה בחכמה: במקום להניח עליה את מזוודת הטרולי, פשוט הכניסו את המזוודה הקטנה לתוך המזוודה הגדולה. גם במקרה הזה, חשוב מאוד לזכור לעטוף את המזוודה הקטנה בשקית אשפה איכותית.

  • ייהרג ובל יעבור – מומלץ מאוד להימנע מאפסון המזוודה בין החופשות בחללים טחובים או לחים וכן להימנע מאפסון המזוודה בחדר שבו ישנם הפרשי טמפרטורות קיצוניים או באזור שבו היא תהיה חשופה לשמש ישירה.

 

תגובות

השאר תגובה

אין מוצרים בעגלת הקניות