5 דברים שצריך לשים אליהם לב כשקונים טרולי לעליה למטוס

5 דברים שצריך לשים אליהם לב כשקונים טרולי לעליה למטוס

15.4.18

בשנים הראשונות לאחר שטיסות ה- Low Cost החלו להיות רלוונטיות לקהל הישראלי, רבים נחלו אכזבה מרה כשגילו שהמחיר הנמוך שהובטח להם, כלל אינו רלוונטי למחיר ששילמו בסופו של דבר. זאת כיוון שתוספות כמו ארוחה חמה, שתיה קלה, זכות לעלות למטוס בין הראשונים או תוספת מזוודה, עלולות לבטל כליל את הפער בין המחיר של הכרטיס הסטנדרטי למחיר של הכרטיס המוזל. לאחר שרכשנו כבר מספיק ניסיון, מצאנו דרכים לחסוך כסף בטיסות הזולות, או ליתר דיוק להימנע מהוצאות לא צפויות: במקום לרכוש אוכל במטוס, התחלנו להביא כריכים מוכנים מהבית ובמקום לארוז "את כל הבית" כאילו אין מחר, הפכנו למומחים לאריזות.

האלמנט המרכזי שמאפשר לחסוך כסף הוא מזוודת הטרולי ולכן במאמר שלפניכם נפרט אודות חמישה דברים שצריך לשים אליהם לב כשקונים מזוודת טרולי לעליה למטוס.

כמה זה שוקל לנו?

רבים לא מודעים לכך, אבל טרולי למטוס צריכה להיות לא רק קטנה, אלא גם לא לשקול יותר מדי. נכון להיום (09.2016), חברת אל על למשל לא מאפשרת לעלות למטוס עם כבודת יד השוקלת יותר משמונה ק"ג. ישנן חברות המחמירות אף יותר מכך: "JET AIRWAYS" לא תאפשר לכם לעלות למטוס עם יותר משבעה ק"ג ואילו "XL AIRWAYS" הציבה את הרף העליון שלה בחמישה ק"ג, קחו זאת לתשומת לבכם. לאור זאת, חשוב מאוד לשקול את הטרולי לפני הרכישה ולוודא כי מדובר במזוודה קלת משקל.

תאים לשליפה מהירה

זה אולי לא נשמע לכם רציני במיוחד, אך היו סמוכים ובטוחים שמדובר באלמנט שחשוב מאוד לתת עליו את הדעת כשבאים לרכוש טרולי לעליה למטוס, כשהכוונה היא לנוחות השליפה מהמזוודה. הואיל והטרולי למעשה מלווה אתכם לאורך כל המסלול המייגע שנע בין הדירה שלכם למדינת היעד, עליכם להיות בטוחים שתוכלו לשלוף במהירות וללא בעיות את הדרכון, את הארנק, מסמכים שונים בהתאם לצורך או כל פריט חשוב אחר שצריך להיות זמין ונגיש. מזוודת טרולי שלא כוללת תאים לשליפה מהירה עלולה לסרבל לכם את הטיסה ולכן מומלץ ביותר לשים לב שבטרולי ישנו כיס קדמי גדול המאפשר לשלוף ממנו כל מה שצריך בקלות ובנוחות.

עמידה בתקנים של חברות התעופה

בדיוק כפי שכל חברת תעופה קבעה כללים הרלוונטיים אליה הנוגעים למשקל המקסימאלי של כבודת היד, כך גם ישנם תקנים המתייחסים לממדי המזוודה. בחברת "אל על – UP" לדוגמה, המידות המקסימאליות של כבודת היד הן 56X45X24 ס"מ. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה, זה שכשתרצו לעלות למטוס עם כבודת היד שלכם, תגלו שעליכם לשלם עוד עשרות דולרים, כיוון שהמזוודה פשוט גדולה מדי בסנטימטר או שניים. ולשאלתכם הבאה נענה: כן, בנושא הזה חברות התעופה נוטות להחמיר מאוד. היו ערים לכך שהממדים המותרים משתנים מעת לעת וחשוב מאוד להתעדכן בנושא לפני הטיסה הבאה.

אחיזה נוחה וגלגלים איכותיים

מטבע הדברים, השהייה במטוס היא רק נתח קטן מהזמן שאתם צפויים לבלות עם הטרולי שלכם, למרות שכולנו נוהגים לכנות אותה בחיבה, טרולי למטוס. אי לכך, יש לבדוק האם הטרולי מצוידת במערכת גלגלים לעילא ולעילא והאם ידית האחיזה נוחה לכם או לא. באלמנטים האלו מומלץ ביותר שלא לעשות פשרות.

אחריות מלאה לאורך תקופה ארוכה

הדבר האחרון שחשוב לשים אליו לב הוא נושא האחריות. טוב תעשו אם תבחרו בטרולי המגיעה עם לפחות שלוש שנות אחריות, שכן אחריות לאורך תקופה ארוכה, מבטיחה לכם שמדובר במוצר איכותי ושיש מי שעומד מאחוריו.

תגובות
אין מוצרים בעגלת הקניות