חמש טעויות שכדאי להימנע מהן כשעושים צ'ק אין למזוודה

חמש טעויות שכדאי להימנע מהן כשעושים צ'ק אין למזוודה

9.4.18

בקרב הציבור הרחב נפוצים אינספור מיתוסים, הנוגעים למזוודה שעתידה להגיע בסופו של דבר לבטן המטוס. חלק מהדעות השגויות עשויות לגרום לעיכובים ולסרבול מיותר, אחרות עלולות לגרום למפח נפש של ממש. במאמר שלפניכם נפרט אודות חמישה דברים שבשום פנים ואופן אסור לעשות, כשעושים צ'ק אין למזוודה.

לא אורזים פריטים יקרים

לפי אחד המיתוסים הנפוצים ביותר, כל פריט שנארז במזוודה הגדולה, אכן יגיע ליעדו בסיום הטיסה. לפי נתונים שנאספו על ידי ה- CNN מדו"חות שהוגשו ל- TSA Transportation Security Administration, מתברר כי בין השנים 2014-2010 הוגשו יותר מ- 30,000 תביעות בגין פריטים שנעלמו. רובן המוחלט (יותר מ- 25,000) נגעו לפריטים שנגנבו ממזוודות שעברו צ'ק אין. השווי הכולל של הפריטים- כשניים וחצי מיליון דולר.

למעשה הבעיה הייתה כה חמורה בחלק מנמלי תעופה, עד שחברות תעופה מסוימות החליטו לעשות מעשה ולבלוש אחרי העובדים בשדה. בסרטונים שצולמו באמצעות המצלמות הנסתרות, נראים בבירור עובדים בשדה התעופה כשהם פותחים מזוודות וגונבים פריטים יקרים, לרבות טבעות זהב, כסף מזומן, טלפונים חכמים, מצלמות ועוד.

לאור זאת, אל לכם לקחת סיכון שלא לצורך. אם יש לכם פריטים יקרים או פריטים שאתם לא יכולים להסתדר בלעדיהם כמו תרופות או משקפי ראייה, טוב תעשו אם תארזו אותם בתיק העלייה למטוס. אם רכשתם פריט יקר במהלך החופשה, שמפאת גודלו לא נכנס לתיק העלייה למטוס, מומלץ שתשלחו אותו לארץ בדואר. מובן שבמקרה הזה, חשוב לדאוג למספר מעקב וכן לביטוח מתאים.

רוצים להיות בטוחים שתכולת המזוודה מאובטחת? בידקו את מנעולי המפתח ומנעולי הקומבינציה בחנות ממסי.

לא משאירים דבר מחוץ למזוודה

לפני שאתם עושים צ'ק אין למזוודה, חשוב מאוד שתוודאו שכל התאים שלה סגורים היטב ושכל הפריטים שארזתם נמצאים בתוך המזוודה. די למשל בכך ששרוך סורר יבצבץ מאחד התאים, בשביל לגרום לכך שהמזוודה שלכם תתקע במסוע האוטומטי, תפתח, או חלילה תיקרע. בדקו היטב שהמזוודה נמצאת במצב תקין לחלוטין, שהיא לא סובלת מקרעים, שאין חוטים משוחררים או חלקים שמעוגנים אליה בצורה רופפת. בכל מקרה אל תיקחו סיכון ואל תשאירו דבר ליד המקרה: אם המזוודה לא נמצאת במצב מושלם, החליפו אותה במזוודה חדשה ותקינה, שכן מוטב להיות בטוחים מלהצטער בשלב מאוחר יותר.

לא בוטחים במזוודה הישנה שלכם? בקרו בקטלוג המזוודות בחנות ממסי.

לא אורזים נוזלים ופריטים שבירים בתאים החיצוניים

אם אתם מאמינים באמת ובתמים שעובדי שדות התעופה ינהגו עם המזוודה שלכם בכפפות של משי ובעדינות ראויה לציון, מוטב שתחשבו שוב. אמנם אין סיבה לצאת מתוך נקודת הנחה שתבוצע במזוודה שלכם חבלה מכוונת, אבל קחו בחשבון שבקבוק שמפו שתמקמו בתא החיצוני, עשוי להיתקל בכוחות מכניים חזקים ביותר כשהמזוודה שלכם תיחבט בעוצמה כנגד העגלה או מזוודה אחרת. לפיכך תנו דעתכם למיקום של הפריטים השבירים או העדינים והקפידו להטמין מיכלים המכילים נוזלים, בתא הפנימי של המזוודה בלבד.

באופן כללי, מומלץ להימנע ככול האפשר מאריזה של נוזלים או תמרוקים שונים, שייתכן שיישפכו ויהרסו לכם את הבגדים במקרה הטוב ואת החופשה במקרה הפחות טוב. אם יש לכם תמרוקים או נוזלים מסוג כלשהו שאתם לא באמת יכולים להסתדר בלעדיהם, השקיעו באריזות ייעודיות. זכרו כי אין צורך לארוז את כל בקבוק הבושם לטיסה של שבועיים, ושאת בקבוק קרם הפנים אתם בהחלט יכולים להשאיר בבית, אם אתם זקוקים לכמות צנועה מאוד. בנוסף, נסו לברר האם תוכלו לרכוש את התמרוקים והתכשירים השונים במדינת היעד ופשוט לוותר על האריזה שלהם במזוודה.

לא זזים מהבית בלי השמפו המיוחד שלכם? בידקו את סט הבקבוקונים לנוזלי רחצה בתקן TSA בחנות ממסי.

לא מסירים סימני זיהוי מיוחדים מהמזוודה

גם אם אתם יודעים בדיוק איך המזוודה שלכם נראית ומאמינים שתוכלו לזהות אותה בקלות על מסוע המזוודות לאחר הנחיתה, עדיין ייתכן שאדם אחר יחשוב בטעות כי מדובר במזוודה שלו. איסוף של מזוודה לא נכונה הוא בלתי נמנע בימינו, כשמזוודות מיוצרות באופן המוני והמגוון מצטמצם. מעבר לזה, ישנן עדויות מצולמות לכך שמזוודות רבות נגנבות מדי שנה ממסועי המזוודות בכל רחבי העולם, על ידי גורמים זדוניים. כדי להקשות על גניבת המזוודה שלכם וכדי למזער את הסיכוי לכך שאדם זר יאסוף את המזוודה שלכם בטעות מהמסוע מתוך מחשבה כי מדובר במזוודה שלו, קשטו את המזוודה שלכם בסימני זיהוי ייחודיים כמו מדבקה זרחנית בעלת עיצוב צעקני.

לא רוצים לפספס את המזוודה שלכם על המסוע? בידקו את תגי הזיהוי למזוודה או רצועות סימון למזוודה בחנות ממסי.

לא אורזים את כל הבגדים במזוודה הגדולה

כפי שוודאי שמתם לב, כל הכללים שהוזכרו לעיל, מחייבים אתכם לדמיין את התרחיש הגרוע ביותר ולתת את הדעת לחוקי מרפי, לפיהם כל מה שעשוי להשתבש- אכן ישתבש. הכלל האחרון שנספק לכם, לא שונה במיוחד מהבחינה הזו. הקפידו לארוז חלק מהבגדים בתיק העלייה למטוס. זאת כיוון שלא זו בלבד שייתכן שהמזוודה הגדולה לא תגיע ליעדה מסיבה כזו או אחרת, אלא שאין זה מן הנמנע שהטמפרטורות בשדה התעופה או במטוס, יהיו נמוכות מאוד. הקפידו לארוז בתיק העלייה למטוס לפחות זוג אחד של תחתונים וגרביים, גופיה חמה ועליונית, סריג או קפוצ'ון, ליתר ביטחון.

למגוון המלא של אביזרי נסיעה לחצו כאן

תגובות
אין מוצרים בעגלת הקניות