3 סימנים שמוכיחים שבאמת הגיע הזמן להחליף את המזוודה הישנה

3 סימנים שמוכיחים שבאמת הגיע הזמן להחליף את המזוודה הישנה

15.4.18

היא הייתה אתכם ברגעים היפים והקסומים ביותר וטסה בשבילכם למקומות הכי רחוקים שהגעתם אליהם אי פעם, אז מה הפלא שכל כך קשה לכם להיפרד ממנה? יחד עם זאת, גם המזוודה האיכותית ביותר, ששירתה אתכם היטב במשך הרבה מאוד שנים, צפויה בשלב מסוים לאותת לכם בדרכים כאלו ואחרות כי הגיעה השעה שתפרוש מתפקידה.

אם אתם עומדים לפני חופשה בחו"ל ולא בטוחים שאכן הגיע הזמן להוציא ישן מפני חדש, הגעתם למקום הנכון. במאמר שלפניכם נזכיר שלושה סימנים שצריכים להדליק אצלכם נורה אדומה ולדרבן אתכם "לתרגל עזיבה"…

סימן מספר 1 – לא ניתן להשתמש במזוודה ככבודת יד

בעשור האחרון חל שינוי משמעותי בממדי המזוודות, עם עליית קרנן של הטיסות הזולות והמשתלמות. הואיל ובטיסות הזולות כל שירות שחורג ממכלול השירותים הבסיסי גורם לקפיצה לא קטנה בכלל במחיר הכרטיס, השאיפה הטבעית היא להסתפק בכמה שפחות. אם אתם מתעקשים להמשיך להשתמש במזוודה הישנה שלכם מטעמי חיסכון, בזמן שבכל טיסה אתם משלמים עבור כרטיס יקר יחסית (כי היא פשוט גדולה מדי בשביל להיחשב ככבודת יד), קחו בחשבון שבטווח הארוך מדובר על בזבוז מיותר לחלוטין.

לא בטוחים כמה משקל מותר להעלות לטיסה? לחצו כאן למדריך שלנו >>>

סימן מספר 2 – המזוודה מתפרקת מבפנים או מבחוץ

האם הגלגלים כבר מזמן שכחו איך זה מרגיש להיות יציבים? האם ידית הנשיאה תקועה במצב אחד או כבר מזמן איננה בנמצא? האם התפרים החיצוניים כבר פרומים למחצה ובקושי מצליחים להחזיק מעמד? האם הפלסטיק הפנימי שבור, סדוק או מרוסק? כל הסימנים האלו באים לרמוז לכם שהמזוודה שלכם כבר לא בקו הבריאות. בכל מה שקשור לתקינות המכנית והאנטומית, מומלץ מאוד שלא לקחת סיכונים. מעבר לזה שלבעיות שהוזכרו לעיל ולרבות מסוגן יש נטייה להצטבר ולהחמיר, זכרו שמזוודה לא תקינה היא כזו שלא נוח להשתמש בה, הגורמת לסרבול מיותר ולפגיעה בהנאה שלכם בזמן החופשה.

סימן מספר 3 – המזוודה כבר לא מתאימה לצרכים שלכם או לטעם שלכם

לא מעט אנשים ממשיכים להשתמש במזוודות ותיקות, אפילו שהן כבר לא מתאימות לצרכים שלהם. אם לדוגמה המשפחה התרחבה או שהחופשות פשוט הפכו לממושכות יותר, ייתכן מאוד שהגיע הזמן להשתדרג. מובן שמומלץ גם להתקדם ולהמשיך הלאה אם העיצוב או המראה של המזוודה כבר לא קולע לטעמכם ואינו רלוונטי אליכם עוד. עקשנות המבוססת על סנטימנטים יכולה להצדיק ניסיון לשמר למשל מכונית אספנים או רהיט שעובר במשפחה מדור לדור, אך כשזה מגיע למזוודות, מומלץ להמעיט בהחלטות מבוססות רגש. אם בכל זאת נקשרתם למזוודה שלכם, זכרו שאתם תמיד יכולים לשמור אותה ולהשתמש בה למשל לאחסון בגדי החורף בעליית הגג או במחסן לצורך העניין.

השתכנעתם שצריך לעבור הלאה? לקטלוג המזוודות השלם של ממסי לחצו כאן >>>

לסיום, נספק לכם שלושה טיפים חכמים לבחירה של מזוודה חדשה:

  • נסו לחשוב על כל הדברים שהפריעו לכם בכל המזוודות שהשתמשתם בהן עד היום וערכו רשימה מסודרת. כך תוכלו לאפיין את הצרכים שלכם במדויק ולדאוג לכך שהמזוודה הבאה שלכם תענה עליהם.
  • ודאו כי המזוודות שאתם שוקלים לקנות יכולות לשמש אתכם ככבודת יד. עליכם לברר מה הם הממדים המותרים באתרי הבית של חברות התעופה השונות ולמדוד את המזוודה לפני הרכישה. אל תשכחו גם כן לברר כמה שוקלות המזוודות השונות.
  • שימו לב שנפח המזוודה תואם את הצרכים שלכם. אם אתם אנשי עסקים, הנוהגים לטוס רק עם מזוודת עליה למטוס, כדאי לרכוש מזוודת טרולי בעלת נפח גדול. אם רוב הנסיעות שלכן הינן עם המשפחה, מומלץ לרכוש מזוודות עם יכולת הרחבה.
  • הסתובבו בחנות המזוודות עם המזוודה ונסו להרגיש האם היא נוחה לכם. בעיקר נסו לשים לב האם הגלגלים שלה מסתובבים ללא "תקיעות" והאם הידית נעה בצורה חלקה ומגיעה לגובה הנכון.

בהצלחה!

תגובות
אין מוצרים בעגלת הקניות