חמישה דברים שלא ידעתם על סמסונייט

חמישה דברים שלא ידעתם על סמסונייט

29.4.18

יתכן שאתם משתמשים במוצרים האיכותיים של סמסונייט כבר עשרות שנים, ובכל זאת, אנחנו מרשים לעצמנו להאמין שאת חמשת פרטי המידע המרתקים שנביא במאמר שלפניכם, אפילו אתם לא הכרתם. מוכנים לצאת לדרך? הנה אנחנו מתחילים.

גלגולו של שם גאוני

חברת סמסונייט פעלה במשך חמישה וחצי עשורים תחת שם אחר. היא הוקמה בדנבר (מדינת קולורדו, ארצות הברית) על ידי יזם בשם Jesse Shwayder בשנת 1910 ונקראה בתחילת הדרך על שמו: "Shwayder Trunk Manufacturing Company". בין דגמי המזוודות הראשונים שנוצרו במסגרת הפעילות של החברה, היה דגם אחד שנחשב לעמיד במיוחד ובהתאם זכה לשם המתבקש: שמשון, על שם הדמות המקראית, או ליתר דיוק: Samson. בשנת 1941 בא לעולם השם המסחרי Samsonite והואיל ושם זה שיקף בצורה כל כך מושלמת את ערכי החברה, החליטו קברניטיה לשנות את שמה באופן רשמי ל-Samsonite, בשנת 1966.

עוצמה ללא גבולות

לחברה הקטנה היה ברור מהיום הראשון שלא תוכל להתחרות במחירי המזוודות של היצרנים הגדולים שפעלו בתחילת המאה הקודמת בתחום ולכן בחר ג'סי לנקוט באסטרטגיה שונה: במקום לגבות מחירים נמוכים ואטרקטיביים עבור המזוודות שלו, החליט פשוט לייצר מוצרים טובים, חזקים ועמידים יותר מכל יצרן אחר. תוך מספר שנים הצטרפו האחים של מקים החברה לצוות ההנהלה: מוריס, סול, מארק ובן. כדי להוכיח שהמזוודות שלהם הן החזקות בעולם, הצטלמו חמשת הגברים כשהם עומדים על קרש שהונח על מזוודת הדגל של החברה. חמשת הגברים החסונים שקלו יחד יותר מ-500 ק"ג והתמונה הקלאסית ההיא הפכה לאחת ממודעות הפרסומת המוצלחות ביותר שידעה החברה.

הרבה יותר ממזוודות ותיקים

סמסונייט פיתחה במהלך השנים (ומייצרת מדי יום) עשרות מוצרים שונים, שהופכים את החיים של מיליוני אנשים לקלים, נוחים ובטוחים יותר. בין היתר מדובר בכריות צוואר מתקדמות, מנעולים למזוודות ותיקים, חגורות כסף, שקיות ניילון לאריזה בוואקום ועוד מגוון רחב ביותר של מוצרי טיולים ונסיעות איכותיים.

חידוש רודף חידוש

חברת סמסונייט נחשבת כיום לאחת היצרניות המובילות בתחום המזוודות לא רק בשל נתוני המכירות שלה ואיכות המוצרים שלה, אלא גם משום שלאורך מאה השנים האחרונות היא רשמה יותר מ-130 פטנטים בארצות הברית בלבד וקרוב ל-1000 פטנטים ברחבי העולם על פיתוחים הקשורים למזוודות ומוצרים נלווים. בין היתר מדובר בטכניקות נעילה חדשניות שהפכו את המזוודות של סמסונייט למאובטחות ביותר בעולם, על רכיבים שונים שהפכו את המזוודות לקלות במיוחד לתפעול וכמובן שעל שמה של החברה רשומים גם לא מעט פיתוחים המאפשרים לייצר כיום מזוודות עמידות בצורה בלתי רגילה, אך בו זמנית קלות משקל להפליא.

חברה שנולדה מגעגועים…

אם כבר הזכרנו את האדם שהקים את החברה, נרחיב מעט את היריעה ונציין כי במהלך העשור השלישי לחייו, מצא את עצמו עובד בניו יורק כסוכן מכירות בחברת "Seward Trunk and Bag Company". בתקופה זו הוא הרוויח לא מעט כסף, אבל הגעגועים לדנבר שבקולורדו לא הרפו ובסופו של דבר הוא חזר הביתה והחליט להקים חברת מזוודות משלו. החברה הוקמה ב-10 במרץ (1910) בהשקעה של 3,500 דולרים בלבד, שהיו למעשה כל חסכונותיו וביום הקמתה עבדו בה סך הכול עשרה פועלים בחדר ייצור קטן וצנוע. והשאר כמו שאומרים, כבר שייך להיסטוריה…

לקטלוג המזוודות המלא של סמסונייט בממסי >>>

תגובות
אין מוצרים בעגלת הקניות