ממסי>, קידום לעמוד הבית>קמפינג ביתי מהנה לילדים

קמפינג ביתי מהנה לילדים

קמפינג ביתי מהנה לילדים

30.6.20
קמפינג ילדים בבית

אז מה עושים כשהילדים לא יכולים לצאת החוצה?

אם אתם מחפשים רעיונות לדברים שהילדים יכולים לעשות כשכל המשפחה תקועה בבית, אנו מציעים שתקראו את הטיפים המובילים שלנו על איך תוכלו “להכניס” את הבחוץ פנימה אל תוך הבית, כי גם אם לא יכולים לצאת החוצה זה לא אומר שהילדים לא יכולים ליהנות מהרפתקה שתרגיש כאילו הם בטבע.
אז למה שלא תעודדו אותם להקים “מחנה” בסלון הבית או בחדר הילדים? קראו בכתבה שלל רעיונות שאספנו לכם לקמפינג הביתי המושלם:


ערכה לבניית מאורת מחסה ביתית

כדי ליצור מחסה מסתור, תנו לילדיכם סדינים ישנים, ידיות של מטאטאים, וכל אביזר שימושי אחר שאתם חושבים שיוכל לעזור ליצירת המחסה. רוב המבוגרים ודאי יזכרו איך הם הקימו לעצמם מסתור מאחורי הספה או בין מיטות ילדים כשהם היו קטנים. תוכלו לתת להם להתחיל בפריסת הסדינים מעל ובין רהיטים שונים ולהשתמש במקלות מטאטא וחבלים כדי להעניק גובה למחסה. לאחר שלב זה תנו להם את החופש להחליט איך הם יפתחו ויעצבו את האוהל לפי רצונם.

איך להקים אוהל ביתי

בניית אוהל בתוך הבית היא פעילות נהדרת לילדים ולהורים כאחד. לאחר שנבנה אוהל בתוך הבית הוא יכול להפוך למקום מסתור פרטי נהדר עבור הקטנים בו יוכלו לשחק, לקרוא ואפילו לנמנם. תוכלו להקים אוהל ביתי במספר דרכים שונות על ידי ביצוע הצעדים הפשוטים והקלים האלה לבניית אוהל בתוך הבית.

יצירת אוהל מבצר מכיסאות

זוהי דוגמא לאוהל ביתי שקל להכין אם אין לך גישה לאוהל מוכן. ניתן להכין אוהל מבצר קלאסי על ידי קירוב של מספר כיסאות בחדר האוכל זה לזה והוספת שמיכה גדולה או השלכה על החלק העליון. הניחו את הכיסאות עם הפנים שלהם קדימה, זרקו מעל את השמיכה. אל תשכחו להוסיף כריות ספה ו/או כריות נוי בכניסה לאוהל ובפנים האוהל כדי שיהיה נעים ונוח ככל האפשר.

מקימים אוהל בבית - אהל מבצר מכיסאות

[מקימים אוהל בבית – אוהל מבצר מכיסאות]

הכינו אוהל מהשולחן שלכם

מצא שמיכה גדולה או מפת שולחן גדולמה במיוחד שניתן להניח מעל לשולחן ליצירת אוהל שולחן פשוט בחלל שמתחתיו. אוהל שכזה מאוד קל ליצור, פשוט אל תשכחו להוריד אותו ולפנות את הכריות והמשחקים מתחתיו כשארוחת הערב מוכנה!

להקים מחנה

אם יש לכם אוהל פופ-אפ מוכן או כל אחד מהאוהלים הקטנים שקל להקים, מדוע שלא להקים אותו זה בבית? במקום לחבר אותו ביתדות לרצפה כמובן אפשר פשוט להשתמש בספרים או בכל דבר בלתי שביר אחר שיוכל לשמש כמשקולת כדי לשמור על האוהל במקום. אוהלים רבים אפילו יעמדו בפני עצמם ללא צורך במשולות נוספות, במיוחד אם אתם בתוך הבית ואין רוח.

הוסיפו ריהוט ואביזרים

ילדים אוהבים לשחק ב”בית” אז תנו להם לשחק באוהל כאילו יש להם בית פרטי משל עצמם. הם ייהנו ל”רהט” את פנים המחנה שלהם בכריות, שמיכות רכות, צעצועים וכל מיני פריטים נעימים.

קמפינג ילדים ביתי

[קמפינג ילדים ביתי]

תארזו להם תיק למסע

תנו לכל אחד מהילדים תרמיל או תיק גב ובו כמה מוצרים חיוניים לכל טיול קמפינג  כמו חטיפים, שתייה, פנס, צלחות נייר וסכו”ם מפלסטיק. תנו להם לבחור צעצועים להוסיף לתיקים, כמו צעצועים רכים, ניירות וצבעים וכמובן משחקים. הם ירצו לעשות הרבה פעילויות בזמן שהם נמצאים בתוך האוהל שלהם  והמשחק בקמפינג הוא עבודה שבהחלט תותיר אותם רעבים וצמאים.

התלבשו בהתאם לתפקיד

ז’קט, מעיל ומגפי טיולים נקיים יגרמו לילדים להרגיש אף יותר שהם ממש חיים את ההרפתקה האמיתית של טיול וקמפינג בטבע. צרו שביל סביב הבית שהם יועלו ללכת בו, אולי הם יוכלו לשאול מקלות הליכה לטיפוס במדרגות ואולי ללבוש מכנסיים או מגפיים עמידים למים, כך שהם ירגישו שהם מטיילים עצמאיים ממש כמו מבוגרים.

חפשו הרפתקה

תנו לילדים מצלמה או משקפת ותאתגרו אותם לחפש “חיות בר” בתוך הבית. אולי הם ימצאו דובון מנומר, אריה או פינגווין. ניתן לראות חיות בר אמיתיות מהחלון או לומר להם שאפשר היה לקחת את ההרפתקה לסיור בגינת הבית לתצפית חרקים. אם הקמפינג הוא בשעות הלילה, חפשו מהחלון אחר כוכבים או אחר הירח. הילדים יכולו לרשום את ממצאיהם בצורה כתובה בספר המסע שלהם..

צרו מסלול חפש את המטמון

ערכו בבית חיפוש אחר מטמון כשלאורך המסלול שאלות, תשובות ופינוקים ברחבי הבית. אתם יכולים אפילו לגרום לילדים לנווט באמצעות ספירת צעדים או שימוש במצפן כדי למצוא את האוצר, או אפילו לצייר להם מפת שביל למציאת האוצרות באמצעות רמזים.

שירו מסביב למדורת המחנה

אמנם לא ניתן להדליק אש באמצע הסלון אבל אתם יכולים ליצור אש מלאכותית באמצעות זרדי עצים וגזרי נייר צבעוני או בדים צבעוניים כדי ליצור אווירת קמפינג אמיתית. אם יש לכם גזייה תוכלו בזהירות לצלות מרשמלו או אולי לעשות נקניקיות על האש במטבח.

יש לכם רעיונות נוספים להפוך את הקמפינג בבית לכיף גדול לילדים? שתפו אותנו!

תגובות

השאר תגובה

אין מוצרים בעגלת הקניות