הפרטים הקטנים: מה צריך לדעת לפני שקונים מזוודה?

הפרטים הקטנים: מה צריך לדעת לפני שקונים מזוודה?

9.4.18

ישנם לא מעט סימנים מקדימים לכך שהמזוודה האהובה שלכם כבר לא תוכל לשרת אתכם עוד זמן רב כל כך. בדרך כלל זה מתחיל בקרע קטן, רוכסן שלא נסגר בצורה חלקה או גלגל סורר שמסרב לשתף פעולה עם חבריו ופשוט פונה לאן שמתחשק לו וממשיך במיני שפצורים ותיקונים שברור שלא יוכלו להחזיק מעמד לאורך זמן.

הדבר האחרון שאתם מעוניינים שיקרה בחופשה הקרובה שלכם בחו"ל, זה שהמזוודה הישנה ששירתה אתכם בנאמנות שנים לא מעטות, תחליט שהגיעה העת לפרוש לגמלאות או חלילה להחזיר את נשמתה לבורא.

כמו כן, גם אם המזוודה שלכם במצב מצוין, ייתכן שתוכלו להפיק תועלת מהחלפתה במזוודה חדשה, שכן בשנים האחרונות חלו לא מעט פריצות דרך בשוק המזוודות. אם החלטתם מסיבות כאלו ואחרות לרכוש מזוודה חדשה, הרשו לנו לברך אתכם על ההחלטה. כעת נזמין אתכם לקרוא בעיון את המדריך המקוצר שהכנו במיוחד עבורכם, שיסייע לכם לרכוש מזוודה איכותית ושווה במיוחד.

המזוודות עשו דיאטה

בין החידושים המרשימים ביותר שהיינו עדים להם בשנים האחרונות בתחום המזוודות, קשור לחומרי הגלם שמהם מיוצרות המזוודות המודרניות. נכון להיום ניתן להשיג מזוודות קשיחות ועמידות במיוחד מצד אחד, אך קלות משקל ונוחות לנשיאה מצד שני. ישראלים רבים עוברים מדי שנה את מכסת הכבודה המותרת ומשלמים קנסות כבדים. הנושא הפך חשוב עוד יותר עם כניסתן של חברות הלואו קוסט לארץ. חברות טיסה אלו, מקפידות עוד יותר על משקל המזוודה, ועל כל חריגה גובות תשלומים גבוהים. לפיכך, השאיפה היא לרכוש מזוודה כמה שיותר קלה, מבלי להתפשר על החוזק. מומלץ ביותר להתנסות בנשיאת המזוודה בעצמכם ולבחון כמה שיותר מזוודות, על מנת להתרשם מההבדלים.

איכות הגלגלים

הקפידו לרכוש מזוודות עם ארבעה גלגלים, היכולים לנוע ב- 360 מעלות בצורה חלקה. מזוודות הכוללות ארבעה גלגלים איכותיים ועמידים, יאפשרו לכם להתנייד בקלות רבה מאוד, מבלי להתעייף או לסבול מכאבי שרירים עם ההגעה למלון. בנוסף, המשקל מתחלק באופן שווה על פי המזוודה ושומר עליה עוד יותר. גם כאן נמליץ לכם להתנסות בעצמכם בשימוש במזוודות ובניוד שלהן, לפני הרכישה. נסו לבחון, במידת האפשר, את קלות התנועה של המזוודות גם בתנאי דרך לא שגרתיים כמו מדרגות, סוגים שונים של מדרכות וכיו"ב.

מהי הקיבולת האמתית של המזוודה?

רוב הציבור לא מודע לכך שבדרך כלל יצרני המזוודות לא טורחים לציין מה הוא הנפח האמיתי של המותגים השונים. הכוונה היא לכך שישנו פער בין הנתון שמקבל הלקוח, לבין יכולת הקיבול הריאלית של המזוודה. זאת כיוון שרוב היצרנים מציגים נתונים המתייחסים לנפח הכולל של המזוודה, מבלי להתחשב בכל המרכיבים הפנימיים והחיצוניים, התופסים לא מעט מקום. לאור זאת, עליכם לברר האם הנתון שסיפקו לכם בנוגע לתכולת המזוודה, מתייחס לנפח הכולל או ליכולת הקיבול. לא אחת מדובר בהפרש של כמה ליטרים טובים.

האם המזוודה מאובזרת במנעול TSA?

אנשי רשות שדות התעופה בכל שדה תעופה שהוא, רשאים לפתוח מזוודות של נוסעים ולערוך חיפוש יסודי בהתאם לצורך. למעשה אנשי רשות שדות התעופה מוסמכים לפרוץ או לשבור את המנעול ואפילו לחתוך את המזוודה, כדי לבדוק את התכולה שלה. מנעול בתקן TSA הוא מנעול מיוחד, המאפשר לפתוח את המזוודה בקלות באמצעות כלים מיוחדים, הנמצאים בכל שדה תעופה מודרני. זאת כמובן מבלי לגרום לנזק למזוודה או למנעול. בתום הבדיקה, ישנה אפשרות לנעול את המזוודה מחדש, לשמירה על פרטיותו ובטחונו של הנוסע. מומלץ ביותר לברר לפני הרכישה האם המנעול המותקן במזוודה עומד בתקן TSA.

מאיזה חומר מיוצרת המזוודה?

מזוודות קשיחות מיוצרות מחומרי פלסטיק שונים, כשבגדול מדובר על Polycarbonate,  Polypropylene ו-ABS (Acrylonitrile-Butadiene-Styrene). Polypropylene כמעט שלא נמצא בשימוש כיום, שכן למרות שהוא מאפשר לייצר מזוודה עמידה ביותר, מדובר בחומר כבד מאוד. באמצעות ABS ניתן לייצר מזוודות קלות משקל יחסית, אך בכל הקשור לדורביליות, את המקום הראשון לוקחות פעם אחר פעם המזוודות המיוצרות מ- Polycarbonate. חומר זה ניחן בגמישות מובנית המפחיתה את הסיכוי לסדקים ושברים בגוף המזוודה בעקבות פגיעות מכניות. מטבע הדברים, מזוודות המיוצרות מ-Polycarbonate, הן גם המזוודות האיכותיות ביותר, אך גם היקרות ביותר.

מזוודות הבד מיוצרות מאריג שברובו מבוסס על Polyester או Nylon. צפיפות הסיבים נמדדת ביחידה הנקראת דניר (Denier) וככול שערך הדניר גבוה יותר, כך הבד צפוף יותר, חזק יותר וגס יותר (לצורך העניין הצפיפות של סיב משי עומדת על דניר אחד בלבד).

מזוודה טובה צריכה לשרת אתכם בנאמנות לאורך זמן – אל תתפתו לקנות בזול ולשלם ביוקר, דווקא כשאתם בדרך לחופשה או בעיצומה. ליחצו כאן לקטלוג המזוודות המלא של ממסי.

תגובות
אין מוצרים בעגלת הקניות