ממסי>>יועץ המסלולים בחו”ל-התחנה הראשונה לקראת הטיול

יועץ המסלולים בחו”ל-התחנה הראשונה לקראת הטיול

יועץ המסלולים בחו”ל-התחנה הראשונה לקראת הטיול

9.12.18

מחברת המאמר: נעמי פרמן-פלד, יועצת מסלולי טיולים בממסי תיירות.

מדוע כדאי לפנות ליועץ מסלולים?

מה מוֹתר היועץ?

“מה כבר יכול להוסיף היועץ על פני המידע הרב שיש באינטרנט, בספרים, אצל החברים שמספרים על הטיולים שלהם וגם אצל סוכני הנסיעות?” אומרים האנשים לעצמם.

נתחיל בסיבה הפשוטה:

1. הזמן או ליתר דיוק – חוסר הזמן- אתם אנשים עובדים, עסוקים, אין לכם זמן לשבת ולקרוא. יותר נוח לתת למישהו מקצועי לתכנן לכם את הטיול. יחד עם זאת ברור שיש אנשים שאוהבים לתכנן ונהנים מכך, גם כאן יכול היועץ להיות לעזר, למקד ולדייק. לפני שנתיים נסעתי לשוויץ. לשבוע. לטיול. לא מכירה. פתחתי ספר “12 מסלולי טיולים מומלצים בשוויץ”. באיזה אבחר? איזה מסלול מתאים לי? מה כדאי? למי יש זמן עכשיו לקרוא ספר שלם? פניתי לקולגה שלי, יועצת טיולים לשוויץ. “שבוע” אמרתי לה “מעגלי. ציריך – ציריך. סדרי לי מסלול של האטרקציות הכי שוות”. קיבלתי מסגרת. הצעת מסלול לשבוע. היכן להתחיל את היום, היכן לסיים אותו ומה לראות בכל יום. היא הייתה במקומות האלה. היא מכירה את שוויץ. בשלב זה הלכתי למקורות נוספים: לספרים, לאינטרנט, לחברים, אבל הייתה לי מסגרת שמתאימה לצרכים שלי. הייתי ממוקדת. ידעתי מה לחפש. היה טיול נהדר.

2. האינטרנט, הספרים- המון מידע. יותר מדי לפעמים, מבלבל משהו, ולא מתאים בדיוק:

*למסלול האישי שלכם

*להרכב שלכם

*לעונת השנה שבה אתם נוסעים

*למספר הימים שלכם.

שלא לדבר על טעויות. כשמישהו כותב בלוג, ואין לו אחריות מקצועית על מה שכתב התוצאות יכולות להיות לא נחמדות.

3. Google  – החבר המופלא שלנו- לפעמים שואלים אותי “מה המרחק מִפֹּה לשם?”, “לא יודעת” אני משיבה “אבל אני יודעת כמה זמן ייקח לך להגיע, כי אני מכירה את המקום, את השטח, את נקודות העצירה. הייתי שם”. “לפי גוגל”, אומרים לי המיועצים “זה לוקח רק שעתיים, לא שלוש  כפי שאת אומרת”. “אז ככה”, אני משיבה:

1. גוגל לא אוכל, גוגל לא שותה, גוגל לא הולך לשירותים, אינו נתקל בעומסי תנועה, אין לו פנצ’ר, ואין איתו ילד צורח מאחור שמכריח אתכם לעצור ומונע מִכֶּם להמשיך בדרככם.

2. יש 100 ק”מ שעושים בשעה-שעה וחצי, ויש 100 ק”מ שעושים בשעתיים וחצי: טיב הכביש, הטופוגרפיה, המקומות שיש לראות בדרך, המסעדה הטובה שהמליצו לכם לעצור בה. בקיצור, לעיתים המרחק נמדד על פי שעות, ולא על פי מספר הקילומטרים.

4. החברים שנסעו- הכוונות טובות. רוצים שתהיו בכל המקומות שהם היו ורוצים שתעשו כל מה שהם עשו. הם ממטירים עליכם מבול של עצות, בעיקר של “אל תחמיצו את…”. ואתם חדורי מטרה. אבל אז מסתבר ש:

*ההרכב שלהם מונה 4 מבוגרים אוהבי טבע, ואתם? אתם מורכבים מזוג הורים ושלושה ילדים שאוהבים אמנם טבע, אבל הם חייבים אטרקציות.

*הם נסעו לשלושה שבועות ו”הספקנו המון” ואתם? אמנם נוסעים גם לשלושה שבועות, אבל לא לקחתם בחשבון הזה את השיט שהזמנתם לחמישה ימים או הגעתם לגיל ש”לא רוצים לרוץ, לא חייבים לראות הכל”.

*הם נסעו ביוני – הימים ארוכים, ואתם? אתם נוסעים בחגים, בסתיו – הימים קצרים יותר.

5. עונות השנה- בהחלט גורם שנחוץ להתחשב בו. למשל פסח – חופשת האביב הארוכה. כשפסח “נופל” בסוף מרץ, אני “דואגת”. במקומות רבים שהם אתרי טיול נהדרים – במרץ-אפריל עדיין קר מאוד וחורפי. ארה”ב היא יעד נהדר לטיולי טבע, אבל הפארק הלאומי – Yellowstone ילוסטון  עדיין לא התנער מהשלגים, הכבישים לא פונו, הדובים לא התעוררו,  הוא אפילו לא פתוח עדיין למבקרים באפריל (כמה אני אוהבת שנה מעוברת.  בזכות אדר ב’ חופשת פסח חלה חודש אחד מאוחר יותר).  לישראלים יש נטייה לחשוב שהטבע בארה”ב / קנדה מתאים את עצמו לפסח שלנו. צריך לבדוק. יש הרבה מקומות שבהם כן אפשר לטייל באפריל בארה”ב. צריך להכיר, לדעת.

וכאן אני מגיעה לעיקר: היועץ האנושי, המקצועי.

בינינו – מה אתם יותר אוהבים: מענה אנושי או הקלטה?  נציג שידבר איתכם בטלפון או “הקש 1, הקש 2″?.
היועץ היה וביקר במקומות שאליהם אתם רוצים לנסוע. הוא מכיר את השטח. הוא יודע איך כדאי לכם להתנהל בפארק זה אחר, בעיר זו או אחרת, כמה ימים להקדיש לכל מקום והיכן כדאי לישון. כבר הגיעו אלי אנשים שגורמים שונים יעצו להם לישון שלושה לילות ב”מלון מקסים, לא רחוק מהפארק”, אבל כיוון שמעולם לא ביקרו בפארק הזה, הם לא מודעים לכך שהמקסים הזה ידרוש מכם כל יום נסיעה של מאתיים ק”מ הלוך וחזור אל מקום הלינה. היועץ יכול לחסוך לכם זמן וכסף. היועץ הוא התחנה הראשונה בטיול שלכם. לפני הכל. אפילו לפני הזמנת כרטיסי הטיסה. לא הייתם רוצים להיווכח שחסרים לכם שני ימים להשלמת הטיול שכל כך רציתם לממש, אבל כבר רכשתם כרטיסים. לא הייתם רוצים להיווכח שבעונה שאתם נוסעים, הכניסה לפארק סגורה מהכיוון שדרכו רציתם להיכנס אליו. היום כולם יודעים ש”הצפיפות התיירותית” בעולם מחייבת לתכנן את הטיול הרבה זמן מראש.
אז “הכן טיולך לקיץ כבר בסתיו”. לפני שהמחירים עולים, לפני שלא יישארו מקומות נורמליים לישון בהם ב”אזורים המועדים לפורענות” (המון תיירים).

אנחנו, היועצים של ממסי, כאן בשבילכם. אנחנו ניתן לכם את הייעוץ המקצועי. נתכנן לכם את המסלול על פי העדפותיכם האישיות, נתפור למענכם את המסלול שמתאים לכם!

“והביטוח? לתכנן כל כך הרבה זמן מראש?” פנו אלינו לסניפי ממסי ותלמדו על הביטוח שעושה חברת “שירביט” לביטוח ביטול הכרטיס בלבד.

רוצים לקבוע פגישת ייעוץ? צרו איתנו קשר!


    [recaptcha]

    תגובות

    השאר תגובה

    אין מוצרים בעגלת הקניות