שישה טיפים שיעזרו לכם לשרוד טיסות ארוכות

שישה טיפים שיעזרו לכם לשרוד טיסות ארוכות

26.4.18

לפי הקומיקאי המפורסם, לואי סי.קיי, לאף אחד מאתנו אין זכות להתלונן על חוויות טיסה לא נעימות. לטענתו, כאשר אנחנו לוקחים חלק בנס התעופה האנושית, כל שעלינו לעשות הוא לצרוח מרוב התרגשות ולברך על מזלנו הטוב ועל הזכות שנפלה בחלקנו, להיוולד בעידן המודרני. עם כל הכבוד להומור של לואי סי.קיי, האמת היא שאין שום דבר מצחיק בטיסה הנמשכת כנצח או בימים שבהם אתם לא זוכים לעזוב את גבולות נמלי התעופה השונים, בדרככם למדינת היעד.

במאמר שלפניכם ריכזנו שישה טיפים קטנים אך חשובים, שיסייעו לכם לצלוח בגבורה את השעות הארוכות שבהן רק המחשבה על האוויר הפתוח, ממלאת את הלב בערגה. מוכנים לצאת לדרך? הנה אנחנו ממריאים.

בריאות, לפני הכול

מובן שהשתמשנו במילה "לשרוד" בחופשיות, אך חשוב לזכור שבטיסות הארוכות ישנה סכנה בריאותית, בדמות קרישי דם הנוצרים ברגליים במצבים ממושכים של חוסר תזוזה. כדי להפחית את הסיכוי להיווצרות קרישי דם מסוכנים ברגליים, מומלץ להימנע מישיבה ממושכת של מספר שעות ללא תזוזה ולהקפיד על קימה מהמושב ויציאה ל"טיול" רגלי קצר לאורך המטוס מדי פעם. בנוסף, ניתן להצטייד בגרבי טיסה המסייעות במניעת היווצרות קרישי דם, היוצרות לחץ רציף ובפירוש יכולות למנוע אובדן של חיי אדם. כמובן, שאם אתם סובלים מאיזושהי בעיה בריאותית, יש להתייעץ עם רופא טרם הנסיעה.

בהקשר הבריאותי נציין עוד שחשוב מאוד לזכור לארוז במזוודה שעולה אתכם למטוס כל תרופה כרונית או תרופה שייתכן שתהיו זקוקים לה באופן פתאומי. מוטב להיות בטוחים מלהצטער ולכן גם אם אתם אלרגיים בצורה מסכנת חיים "אך ורק" לעקיצות דבורים לפי מיטב ידיעתכם, עדיין מומלץ שתיקחו אתכם למטוס את האפיפן.

נוחות היא לא מותרות

חוסר נוחות פיזית יכולה להיות נסבלת כשהיא נחווית במשך שעה עד שעתיים. לעומת זאת כשמדובר בשעות רבות של חוסר נוחות, הדבר יכול להשפיע בצורה משמעותית על מצב הרוח שלנו ואפילו לגרום לנו להגיע למדינת היעד עם פנים נפולות, כשאנחנו תשושים ורצוצים ביותר. לאור זאת, אל לכם לקחת סיכון ולהסתמך על חברת התעופה שתדאג לנוחות האישית שלם: הצטיידו מבעוד מועד בכרית מתנפחת עם כיסוי כותנה נעים ותיהנו מנוחות מקסימאלית במהלך הטיסות הארוכות. בנוסף, מומלץ לארוז בתיק שעולה אתכם למטוס גם זוג כפכפים. כך תוכלו לחלוץ את הנעליים בזמן הטיסה, וכשתרצו לקפוץ לשירותים או סתם לעשות סיבוב הליכה לא תצטרכו לנעול אותן ושוב לחלוץ.

תנו לישון בשקט

הדרך החכמה והיעילה ביותר לנצל את הטיסות הארוכות היא כמובן השינה. לרוע המזל, לא כול אדם מסוגל פשוט לעצום את עיניו ולהירדם בתנאים מאתגרים ובתנוחת ישיבה. נקודת האור היא שבאמצעות עזרים כמו כיסוי עיניים, אטמי אוזניים ושמיכה רכה, תוכלו למקסם את הסיכויים לכך שתצליחו להירדם ולישון שנת ישרים.

שמרו על הדרכון ועל הארנק שלכם מכל משמר

במהלך טיסות ארוכות, ישנו סיכוי גבוה יותר שתתעוררו בנמל התעופה במדינת היעד ותגלו שהארנק שלכם אינו בנמצא. זאת כיוון שלגנב הפוטנציאלי יש הרבה יותר זמן לחקור בנושא ושעות פעולה רבות יותר, שבהן הוא יכול לחטט במזוודה שלכם באין מפריע. לפיכך אין להשאיר את הארנק או את הדרכון במזוודה בתאי האחסון שמעל ראשי הטסים ובכול מקרה מומלץ לרכוש מנעול מפתחאו מנעול קומבינציה למזוודה בתקן הבינלאומי TSA.

ומה לגבי הדרכון וכרטיסי האשראי? ובכן, אותם עדיף להחזיק לא רק לאורך הטיסה אלא לכול אורך הדרך בחגורת כסף פנימית לצווארלמותן או לרגל.

דאגו לעצמכם לבידור והסחות דעת 

הספר שתמיד רציתם לקרוא ופשוט לא יצא לכם, עיתוני סוף השבוע שעדיין מונחים בערימה ליד דלת הכניסה והסרט הקלאסי שאתם מתביישים להודות שלא ראיתם מעולם: כל אלה יסייעו לכם להעביר שעות ארוכות של טיסה ולהתחמק מהשעמום המאיים המתחבא מעבר לפינה. כמו כן, באפשרותכם לעבוד על המכתב שתמיד רציתם לכתוב, לנצל את הזמן לעניינים הקשורים לעבודה ותמיד מומלץ להחזיק בהישג יד חפיסת קלפים, כי אתם אף פעם לא יכולים לדעת מי ישב לידכם בטיסה.

ניקיון מוסיף המון

עולים לקונקשן, יורדים ממנו כעבור 3, 4 או 5 שעות, מרוטים ואצים רצים לטיסה הבאה. מתארגנים, מתיישבים, אוכלים, נרדמים, מתעוררים – ומפה לשם כבר עברו כמה שעות טובות של התרוצצויות, מבלי שהתקלחתם, כשאתם סגורים באוויר המחניק של המטוס. מה עושים? אורזים בתיק העליה למטוס, מבעוד מועד, מגבת פנים קטנה, מברשת ומשחת שיניים ואולי גם את סבון הפנים החביב עליכם בבקבוק העומד בתקנים של ה-TSA. במטוס, או עם הנחיתה במדינת היעד, קופצים לשירותים לעצירת התרעננות, אחריה תרגישו מאוששים ובשלים לחופשה שהרווחתם ביושר.

תעשו חיים!

תגובות
אין מוצרים בעגלת הקניות